Siatkarki AZS UJK Kielce tryumfatorkami turnieju z okazji 20-lecia powiatu skarżyskiego


11 listopada w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Sienkiewicza 34 odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kobiet "20 lat razem" organizowany z okazji 20-lecia powiatu skarżyskiego i 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna i portal skarzysko24.pl. Zwycięzcą turnieju została drużyna AZS UJK Kielce.


W turnieju wzięło udział 12 drużyn - m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Starachowic, Zagnańska, Nowin, Kielc, Łodzi, Raszyna i Warszawy - tj. drużyny: Gala Starachowice, LKS Sparta Zagnańsk, Faszyn From Raszyn, AZS UJK Kielce, Digi A, KPS Nowiny, Dana Gameb UKS Relaks, Fight-Łapy, Complete Skarżysko, Gala Kadetki Skarżysko, KS SPS Construction Kielce, Fiero Pro Volley Łódź,

Na początku rywalizacja na boisku toczyła się w trzech grupach - rozegrano mecze w grupach (systemem"każdy z każdym", do dwóch setów do 15 pkt., bez względu na wynik). Najlepsze dwie drużyny z każdej z grup walczyły później w półfinałach (rozgrywanych w dwóch setach do 21 pkt + ew. tie-break do 15 pkt), a zwycięskie drużyny spotkały się w finałach (rozgrywanych w dwóch setach do 21 pkt + ew. tie-break do 15 pkt).

Po wielu godzinach rozgrywek do finałów trafiły drużyny: AZS UJK Kielce, Fiero Pro Volley Łódź i KS SPS Construction Kielce. Zespoły te rozegrały ze sobą spotkania (systemem"każdy z każdym", do dwóch setów do 15 pkt., bez względu na wynik). W rywalizacji top 3 turnieju najlepsza okazała się drużyna AZS UJK Kielce.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:

1. AZS UJK Kielce
2. Fiero Pro Volley Łódź
3. KS SPS Construction Kielce
4. Digi A
5. Faszyn From Raszyn
6. Dana Gameb UKS Relaks
....

Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Foto: Mariusz Busiek
 


© 2019 Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna. Wszelkie prawa zastrzeżone.