MPC Riviera Warszawa tryumfatorem siatkarskiego turnieju "20 lat razem"


10 listopada w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Sienkiewicza 34 odbył się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn "20 lat razem" organizowany z okazji 20-lecia powiatu skarżyskiego. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna i portal skarzysko24.pl. Zwycięzcą turnieju została drużyna MPC Riviera Warszawa, która po zaciekłym meczu w finale pokonała Cerrad Starachowice.


W turnieju wzięło udział 9 drużyn - m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Włoszczowy, Starachowic, Stąporkowa, Włoszczowy i Warszawy - tj. drużyny: Fazi Team, Cerrad Starachowice, Hetman Włoszczowa, Forum Siatkówki Skarżysko, Team Stąporków, MPC Riviera Warszawa, STS Volleyball Team, Team Bór, Spokojni Do Czasu i Hetman Włoszczowa.

Na początku rywalizacja na boisku toczyła się w trzech grupach - rozegrano mecze w grupach (systemem"każdy z każdym", do dwóch setów do 25 pkt., bez względu na wynik). Później drużny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w swoich grupach kontynuowały grę w dwóch nowych grupach półfinałowych. Drużyny, które zajęły w nich pierwsze miejsca zmierzyły się w finałach - w spotkaniu o I miejsce w turnieju, a te, które zajęły drugie miejsce w grupach półfinałowych, spotkały się w meczu i III miejsce w turnieju (w finałach rozgrywano dwa sety do 25 pkt., względnie decydujący o losach spotkania tie-break do 15 pkt.).

W spotkaniu o pierwsze miejsce MPC Riviera Warszawa po dobrym i bardzo wyrównanym meczu pokonał Cerrad Starachowice 2:0 (25:23, 25:20). W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły: Fazi Team (ze Skarżyska-Kamiennej) i Hetman Włoszczowa. O zwycięstwie w tym meczu zadecydował tie-break, którego wygrali siatkarze zespołu Fazi Team wygrywając w całym meczu 2:1 (25:21; 20:25, 16:14).

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:

1. MPC Riviera Warszawa
2. Cerrad Starachowice
3. Fazi Team Skarżysko-Kamienna
4. Hetman Włoszczowa
5. STS Volleyball Team
6. Forum Siatkówki Skarżysko
7. Team Bór
8. Spokojni Do Czasu
9. Team Stąporków

Na zakończenie turnieju zwycięskie drużyny otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Foto: Mariusz Busiek


© 2019 Stowarzyszenie Inicjatywa Lokalna. Wszelkie prawa zastrzeżone.